سمینــــــــــار مــــــــــن
LOADING

فواید بخارشوی

 


بخارشوی یک وسیله ی چندکاره است که برای انجام بسیاری از فعالیت های تمیز کاری در منزل مناسب می باشد. دمای بالای بخار باعث بهداشتی کردن سطوح و از بین بردن چربی و میکروب ها می شود. بخارشوی ها به پودر شستشو نیاز ندارند،به همین دلیل هم به محیط زیست آسیبی نمی رسانند و هم به نفع اقتصاد خانواده هستند. در ادامه مقاله به بررسی بیشتر فواید بخارشوی می پردازیم.


مزایا و فواید استفاده ازبخارشوی چیست؟


1.بخار آب تمیز یک منبع طبیعی و قوی برای تمیزکاری می باشد.


2.به دلیل عدم مواد مضر و گران شیمیایی، تمیز کردن با بخارشو یک امر آسان، ایمن و مقرون به صرفه است.


3.از بخار هیچ رسوب سمی روی سطح باقی نمی ماند و همچنین روی البسه لک به جا نمی گذارد.


4.بخار باکتری ها ی معروف اکولی، لیسترا و سالمونلا را از بین می برد.


5.باعث استفاده به صرفه از آب می شود.


6.انواع سطوح مختلف را با بخارشوی می‌توان تمیز کرد. مثلا برای تمیز کردن سطوحی مانند کاشی، سرامیک، مبلمان، فرش، پنجره، پرده و …  می توان از آن ها استفاده نمود. همین موضوع، باعث می شود بخارشوی به وسیله ای همه کاره تبدیل شود.  1. استفاده از بخارشوی نیاز به مصرف مواد شوینده ندارد، به همین دلیل نیاز نیست بعد از استفاده از آن به پاک کردن مواد شوینده شیمیایی از روی سطوح فکر کنیم.

  2. با استفاده از بخارشوی تمام وسایل خانه مانند پرده‌ها، فرش و … را بدون جابه‌جا کردن می توان تمیز کرد.


9.استفاده از بخارشوی گرد و خاک ایجاد نمی کند و به همین دلیل باعث ایجاد آلرژی نمی شود.


انواع بخارشوی و کاربرد آن ها


بخارشوی‌ها در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند که در ادامه به بیان هر مدل و کارایی آن می پردازیم.


_بخارشوی دستی :  این وسیله از نظر ابعاد و سایز بسیار کوچک‌تر از انواع دیگر است. از آن برای کارهایی  مانند تمیز کردن گاز، سینک ظرفشویی، باربیکیو، داخل کابینت و … می توان استفاده نمود.


_طی بخارشوی‌ها:این نوع از بخارشوی ها سری آن به دسته متصل است و ظاهر آن ها شبیه به طی است. کاربرد آن ها برای تمیز کردن سطوح صافی مانند کاشی،‌ سرامیک و … می باشد.


_بخارشوی‌های چند منظوره: وسایلی هستند که برای نظافت ایده آل به حساب می آیند. آن‌ها دارای سری‌های متعددی برای نظافت مبلمان، موکت و … هستند. ارتفاع دسته‌های این ‌بخارشوی‌ها قابل تنظیم می باشد. همچنین فشار بخار در آن ها قابل کنترل است. _بخارشوی‌های مکش دار: این مدل ها دارای دو مخزن هستند، یکی برای آب تمیز است که به بخار تبدیل می شود و دیگری برای جمع کردن آب کثیف بعد از نظافت می باشد. این بخارشوی‌ها کار نظافت و خشک کردن بعد از آن را به آسانی انجام می دهند.


نکاتی برای خرید بخارشوی مناسب  1. بخارشوی مناسب باید دارای تعداد سری‌های متفاوت و متعددی باشد تا بتوان برای تمام سطوح از آن استفاده کرد.


2.نمونه‌هایی از این وسیله به سیستم ضد چکه مجهز می باشند که کارکردن با آن ها آسان تر است.


3.بخارشویی تهیه کنید که سیستم خروج اتوماتیک بخار  داشته باشد.  همچنین فشار بخار آن باید قابل تنظیم باشد تا هنگام کارکردن با آن برای نظافت سطوح مختلف  به مشکل برنخورید. برای مثل در هنگام پاک کردن لکه‌های چربی حرارت بالاتری نیاز است.


4.برای خرید بخارشوی بهتر است گنجایش و ظرفیت آن را در نظر داشته باشید تا به طور مکرر به اضافه کردن آب در حین کار نیاز نباشد. این ظرفیت معمولا از ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر است.


5.بخارشوی مناسب توان بیشتری دارد.هرچه توان دستگاه بالاتر باشد قدرت دستگاه نیز بیشتر شده و بخارشوی در زمان کمتری آب را به بخار تبدیل می کند.


6.برای خرید بخارشوی مناسب به ابعاد و وزن آن نیز توجه داشته باشید. بنابراین باید بخارشویی انتخاب کنید که هم فضای زیادی اشغال نکند و هم از نظر ابعاد و اندازه، در کارکردن با آن مشکلی نداشته باشید.


7.در انتخاب بخارشوی شرکت سازنده آن نیز اهمیت زیادی دارد. ارزانی کالا چندان مهم نیست، بلکه اهمیت کارایی و دوام دستگاه در ایمنی کار با بخارشو بیشتر از سایر موارد است.


اهمیت ایمنی در بخارشوی ها


 بخار آب می تواند منجربه سوختگی‌های شدیدی شود و آسیب‌های جبران ناپذیری به بدن برساند. به همین دلیل در هنگام خرید ‌بخارشوی باید به ایمنی آن بیشتر از سایر موارد توجه کنید. باید به این نکته توجه کنیدکه این دستگاه امکاناتی مانند قفل کودک، مخزن ضد انفجار،‌ سوپاپ قفل کننده اتوماتیک درب مخزن داشته باشد.